Krásná a hydratovaná pleť nemusí být nedosažitelným snem

Každá žena začne postupem času pozorovat známky stárnutí na své pleti. Vrásky ze smíchu okolo očí a úst jsou sice známkou příjemného života zalitého sluncem, vrásky na krku nás však mohou potrápit o něco víc. Věděli jste ale, že některým znakům předčasného stárnutí dokážeme částečně předcházet? Kolagen a kyselina hyaluronová působí příznivě nejen na normálně vypadající stav pokožky. Příznivé účinky přináší také vlasům, nehtům kloubům a celkově pohybovému aparátu.

Proč je vhodné kolagen a kyselinu hyaluronovou doplňovat

Kolagen představuje druh proteinu, který je velmi důležitý pro tkáně, kosti, chrupavky a kůži. Můžeme si jej zjednodušeně představit jako lepidlo, které se podílí na tvorbě vaziva, čímž podporuje zdravou strukturu pokožky, svalů, kostí a šlach. Tělo si kolagen dokáže za příznivých podmínek a do určitého věku vytvářet samo. S vyšším věkem však jeho produkce klesá, což se může projevovat na kvalitě našeho pohybového aparátu, vlasů, nehtů a pokožky.

Stejně tak kyselina hyaluronová je látka, jejíž produkce organismem s přibývajícím věkem klesá. Od 25 – 30 roku života je proto doporučeno tyto dvě látky tělu dodávat, aby jich mělo dostatek.

Odkud je získávat

Kolagen je obsažen v potravinách, jakými jsou tučné ryby, vejce, citrusy, ořechy nebo listová zelenina. Kyselinu hyaluronovou naleznete v sóje nebo vnitřnostech. Vzhledem k jejich podobným a vzájemně se podporujícím účinkům vznikly doplňky stravy s kolagenem a kyselinou hyaluronovou. Kolagen s kyselinou hyaluronovou 500 g má díky své neutrální chuti všestranné využití, lze jej pomocí dávkovací lžíce nasypat například do vody, vypít a zajistit si dostatečný přísun obou látek. Výrobek je navíc obohacen o biotin, který má příznivý vliv na vzhled a strukturu vlasů. Kolagen s kyselinou hyaluronovou je vyroben z kvalitních surovin bez aditiv, jakými jsou lepek, sója, laktóza nebo sladidla.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram