Mezi námi ženami: Jak se rychle zbavit vyrážky? Rychle i za jednu noc, zvládnete to sama doma

Překvapila vás nepříjemná vyrážka? Znáte to. Chystáte se na rande, na večírek nebo pracovní pohovor a právě večer předtím se vám na tváři objeví nepěkná vyrážka.

Vytlačovat nebo ne? Díky jednoduchým kosmetickým trikům se akné zbavíte
Zdá se, že akné ví přesně, kdy se má objevit – vždy, když to nejméně potřebujeme. Jak se zbavit vyrážky za jednu noc? Je to vůbec možné?

Úplně logicky vás pohled na vyrážku automaticky nutí vytisknout ji. Mačkat z každé strany, dokud nevyjde veškerý hnis a maz. Jenže takto nebudete druhý den určitě vypadat krásněji. Naopak dermatologové upřednostňují nevytlačovat a místo toho použít jinou fintu. Dr. Purvisha Patel, certifikovaná dermatoložka a zakladatelka Visha Skincare zveřejnila v magazínu Elle speciální trik. Říká, že: „Vyrážky jsou mikroinfekce vlasových folikulů. Pravděpodobně se nebudete umět zbavit pupínků přes noc, ale můžete je zlepšit tak, že se bude zdát, že jsou pryč.“

Nejdůležitější jsou správné ingredience
Pupínky jsou běžně způsobeny čtyřmi věcmi: ucpání folikulů, růst mikrobů, produkce kožního mazu (nebo přidávání oleje do pokožky) a zánět. Všechny tyto problémy lze řešit již na začátku. Potřebujete k tomu však ty správné ingredience. Nejčastějším způsobem je použití benzoylperoxidu, síry, tea tree oleje nebo produktů kyseliny salicylové předtím, než půjdete spát.

Prvořadé je vysušit vyrážku
Benzoylperoxid je bělící činidlo, které zabíjí mikroby a vysušuje maz ve folikulu. Tea tree olej a síra fungují podobně jako benzoylperoxid tím, že vysušují pupínek. Výsledkem je, že vyrážka ráno vypadá menší. Můžete také použít lokální přípravky na předpis, pokud náhodou nějaké máte ve své lékárničce. Výborně pomáhají gely, které obsahují klindamycin, antibiotikum nebo minocyklin.

Pokud upřednostňujete přípravky, které nevyžadují lékařské potvrzení, nejprve vyzkoušejte kyselinu salicylovou. Produkty z kyseliny salicylové vysušují pupínek a zabíjejí všechny mikroby. Také odlupují pokožku na vrchu, aby vypustili veškerý nahromaděný hnis z folikulu.

Jaké peelingy jsou nejlepší prevencí?
Preventivně je vhodné používat peelingové čisticí prostředky, neboť pomáhají uvolnit póry a tak zabránit vzniku vyrážek. Odbornice doporučuje přípravky, které obsahují kyselinu salicylovou, kyselinu glykolovou, kyselinu mléčnou, olej z čajovníku a vitamíny B na odlupování pórů, snížení růstu mikrobů a zklidnění zánětu.

Když už jste zoufalá a nic nefunguje
V tom případě zkuste hydrokortizonový krém. Volně prodejný hydrokortizonový krém může být rychlým řešením zarudnutí, pokud jej nepoužíváte více než tři noci za sebou. Nenanášejte jej nahrubo, může vám ucpat póry. Nejlepší funguje hydrokortizonový krém na bázi kyseliny hyaluronové, protože kyselina hyaluronová je molekula vážící vodu, která neucpává póry.

Kokosový, olivový, mandlový olej raději ne
Produkty s kokosovým olejem, olivovým olejem nebo mandlovým olejem znějí luxusně a zdravě, ale pokud jde o léčbu akné, problém jen zhoršují. Proč? Protože, pokud si dáváme na tvář produkt, který je jedlý, bude jedlý také pro bakterie a houby. Výsledkem může být ještě více vyrážek.

Vyzkoušejte domácí léčbu na akné
K vysušení pupínků můžete použít zubní pastu – neprůhledný druh, nikoli gel.
Když si na červený pupínek přiložíte led, okamžitě stáhne krevní cévy a vyrážka vypadá menší.
Teplý obklad zase pomáhá, aby vyrážka rychleji vyhlédla a uvolnila se.
Jak a kdy je vhodné vytlačit vyrážku?
Pokud jste vyčerpali všechny možnosti a nic nefungovalo je čas zvážit vytištění. Je vhodné však jen tehdy, když je celý obsah vyrážky viditelný nahoře. K jeho prasknutí použít vatové tampony, nebo rukavice a jemným tlakem vyrážku pukněte.

Pokud vyrážka není vyzrálá k vytlačení nebo se ji snažíte vytlačit špinavými prsty, problém se jen zhorší, což může vést k šíření mikroinfekce, většímu zánětu a jizvení.

Použijte korektor
Make-up a speciální korektor byl vyroben přesně pro chvíle, jako jsou tyto. Zelený korektor působí proti zarudnutí a zánětům, a tak nakonec budete vypadat úžasně – s vyrážkou či bez.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram