Tyto minulé trendy se v roce 2022 vracejí zpět: Jak je nosit a být CHIC?

Buďte i vy fashionistkou a nechte se inspirovat. Chcete se cítit jako pravá módní diva? Toto jsou kousky, které nemohou v roce 2022 chybět ve vašem šatníku.

Co se bude nosit? Podívejte se spolu s námi, jaké módní trendy nás čekají v roce 2022.

1) Operní rukavičky
Tento trend zde byl ještě za dob Marilyn Monroe, která rukavičky často zahrnovala do svých outfitů. Jeden ikonický model předvedla v roce 1953, kdy měla na sobě růžové saténové šaty, k nimž ladila jak jinak i dlouhé saténové růžové rukavičky. Jedná se o doplněk, který dodá vašemu outfitu úplně jiný vibe „na úrovni a chic“. Zkuste i vy tento odvážnější doplněk.

Můžete je zvolit k různým outfitům. Nemusí jít jen o saténové rukavičky, velmi pěkně ukáží také například kožené jak si dala Dominika nebo průsvitné či ze sametu. Zkuste je zakomponovat do vašeho looku a uvidíte, že se budete cítit jako pravá Diva.

Barvu rukaviček můžete sladit s vaším outfitem nebo klidně vsaďte i na jiný odstín. Například, pokud máte na sobě černé šaty, nebojte se i barevných rukaviček, aktuálně letí sytě zelená nebo fialkovo-modrá barva, která se dokonce stala barvou roku 2022. Fantazii se meze nekladou. Odvažte se, buďte nespoutané a hravé.

2) Glitry všude, kde si jen umíte představit
Gltirované oblečení či doplňky, už dávno nejsou určeny jen pro speciální události. I v běžný den, se můžete cítit nevšedně a doslova se vyzdobit glitrovanými kousky. V poslední době máme možnost vidět glitry všude, ať už jde o modely bot, kabelek, šatů, topů, dokonce sak či kostýmů. Každá z vás v nich zazáří a bude se cítit jako královna.

Na co si při nošení glitrů třeba dávat pozor je, abyste outfit nepřekombinovali. Glitry jsou samy o sobě velmi výrazné, takže takový look stačí doplnit opravdu jen basic botami a kabelkou. Doplňky a ostatní kousky outfitu však záleží také na tom, do jaké míry je váš model glitrovaný.

Pokud máte na sobě jen nějaké sako s jemným glitrem, klidně look vyšperkujte výraznějším náhrdelníkem či botami. Co ještě musíte zvážit, je kvalita glitrového kousku, protože z některých topů či šatů zvyknou glitry opadávat a samozřejmě, určitě nechcete mít třpytky všude kolem sebe.

Kdysi bychom si řekli, že kombinace glitrovaných kousků s doplňky se zvířecím potiskem bude působit kýčově a přehnaně, dnes se však nosí všechno, dokonce právě kombinování vzorů dohromady je velmi v kurzu. Proto se nebojte ani takových odvážnějších voleb. Záleží jen na tom, abyste se cítili dobře.

3) Perly
Dalším trendem jsou perly. Pamatujete si na dobu, kdy perly nosily jen starší ženy k elegantním černým šatům? S tímto trendem začala Coco Chanel, která byla typická touto nesmrtelnou kombinací. Perly se však dostaly i do aktuálnějších šatníků a jsou opět v kurzu. Ať už jde o perlové doplňky do vlasů, náušnice, dokonce i perlové vesty či svetry. Perly působí elegantně a chic. Klidně je můžete nosit ik džínám či teniskám.

Když se řeknou perly, nemusí jít jen o klasický perlový náhrdelník, ale mohou to být také perlové doplňky do vlasů či třeba perlová sukně, kterou můžete zkombinovat například s džínovou bundou.

Perly nemusí být jen bílé, klidně si pořiďte i barevné perlové kousky, například kabelku, kterou lze ladit do barevných outfitů nebo naopak hravá barevná perlová kabelka může rozzářit i jednobarevný look.

4) Velké barevné brýle
Doplňky tvoří celek. Hezké sluneční brýle jsou nezbytností v každém jednom šatníku. V roce 2022 budou v popředí oversized brýle v různých barvách. Aktuální móda je velmi variabilní a nosí se opravdu leccos, minulý rok více letěly malé brýle, lenonky či cat eyes brýle, ale letos budou v trendu zase větší modely, které vám zakryjí skoro půlku obličeje.

Tento styl brýlí se nosil kdysi, pokud jste si nechali nějaké kousky, v roce 2022 je jistě vytáhněte a budete trendy. Výhodou velkých brýlí je, že pokud se vám nechce malovat, poslouží také jako nástroj k tomu, jak být inkognito.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram