Dokáže tonikum pomoci ke zlepšení pleti a spadá do denní rutiny? Toto jsou jeho 3 největší výhody, je třeba si ale vybrat to správně

Na trh neustále přicházejí nové kosmetické produkty. Je snadné nechat se strhnout marketingem a lákavým obsahem nových produktů. Podobně je tomu iv případě používání pleťových tonik. Potřebujete je vůbec nebo ne? Jsou nezbytné při péči o pleť? Co říkají odborníci?

Potřebujete pleťová tonika? Kdy a jak je správně používat?
Přípravky pro péči o pleť dnes zaplňují velkou část pultů drogerií a kdybyste je všechny chtěli používat, prakticky byste nic jiného nedělali – jen pečovali o svou pleť, pokožku, vlasy. Naštěstí, bez ohledu na reklamu, žádná žena nepotřebuje všechny druhy produktů, které jsou v nabídce. Jak jsou na tom tonika? Měly by se stát součástí vaší každodenní rutiny?

Vyhledávanost pleťových tonik rapidně stoupá
Vyhledávání slova „toner“ – tedy tonikum stouplo od začátku října 2021 o 250 procent. Pravděpodobně je tento prudký nárůst inspirován chladnějším zimním počasím, které vyčerpává vlhkost z pleti nebo jednoduše hledáme způsoby, jak v náročném období vypadat méně unaveně. Používání pleťových tonik má mnoho vyznavačů, ale podobně velkou skupinu odpůrců. Zdá se, že je to jeden z nejspornějších bodů v péči o pleť.

Většina odborníků se shoduje v tom, že čištění, hydratace a ochrana pleti tím, že budete na obličej po celý rok používat kvalitní krém s UV faktorem, jsou základem pro ošetřování jakékoli pleti. Kam do tohoto cyklu zapadá pleťové tonikum a je skutečně zapotřebí?

Co je pleťové tonikum?
Pleťové tonikum je tekutý produkt (vypadá jako voda), který se používá po očištění pleti a před použitím sér a zvlhčovačů. Tonikum nastříkáte na vatový tampon a rozetřete po tváři, kterou již neoplachujete. Původní ideou bylo, že tonika zmenšují póry, ale ukázalo se, že nic nemůže zúžit póry.

Na druhé straně tonikum opravdu funguje na odstranění nečistot, oleje, make-upu, které zůstaly po čištění. Takže je dobrým přípravkem pro dočištění pleti a zabraňuje matnému vzhledu pokožky.

Stará tonika vysušovala
Stará tonika si vysloužila špatnou pověst. Jejich cílem bylo odstranit přebytečný kožní maz, dělali to až do té míry, že výsledkem bylo vysušení pokožky. Většina moderních tonik neobsahuje alkohol a je zaměřena na různé typy pleti. Některá tonika mají exfoliační vlastnosti a používají se k hydrataci pokožky. Existují také tonika určená ke zmírnění pigmentových skvrn na obličeji.

Potřebujete používat tonikum?
Tonika nejsou nezbytná pro zdraví pokožky, takže je používat nemusíte. Kdysi se používaly k důkladnému dočištění pleti. V současnosti má většina tonik vyvážené pH a dobře odstraňuje nečistoty. Takže, i když tonikum není naprostou nezbytností pro zdravou a zářivou pleť, může pomoci – nabízí další výhody pro pokožku, pokud máte specifický problém a vyberete si vhodné tonikum.

Zvyšuje účinnost dalších produktů
Manažer profesionální péče o pleť Eucerin, Dylan Griffiths, říká: „Přidání tonika, které je dobře přizpůsobeno vašemu typu pleti, může poskytnout další výhody, jako je zvýšení absorpce, a tedy i účinnosti ostatních produktů péče o pleť. Například přidání séra na bázi kyseliny hyaluronové na pokožku mírně navlhčenou tonikem vtáhne vodu, výsledkem čehož bude plnější a hydratovanější pleť.“

Jemně kyselé tonikum je zase skvělé na pomoc při obnově kožní bariéry, zbavování pleti odumřelých buněk a při rozzáření.

3 výhody pleťového tonika
Vyrovná pH pokožky

Úroveň pH pokožky je kolem 5,5, zatímco voda má úroveň 7, takže pokud si po čištění vodou postříkáte tvář tonikem, dojde k pozitivnímu vyrovnání pH pleti. Nepoužívejte jej ovšem tehdy, když vaše ostatní čistící prostředky mají vyvážené pH.

Zaměřte se na svůj typ pleti

Tonika nejsou univerzálním produktem. Je důležité vědět, které složky hledat a kterým se vyhnout na základě typu pleti. Například, kyselina salicylová je vhodná pro lidi, kteří jsou náchylní k akné. Máte-li suchou a citlivou pleť, hledejte jemné složky jako Aloe Vera a růžová voda.

Krémy proti vráskám budou fungovat lépe

Použití tonika znamená, že vaše pokožka bude výborně připravena na jakékoli další krémy a séra, které nanesete. Umytí obličeje vodou po očištění způsobuje narušení pH a hydratační krém musí vynaložit dvojnásobnou námahu k tomu, aby se pokožka vrátila do normálu a mohl začít pracovat na svém programu proti stárnutí. Takže, nevyrovnáme-li pH pleti po opláchnutí vodou tonikem, snižujeme účinek nejednou drahých krémů proti projevům stárnutí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram