Lícenka je důležitou tečkou celého líčení, chce to však správný odstín! 3 rady, jak ji používat

Víte, že se jedná o trend z dob Marie Antoinetty? Prohlédněte si s námi vše, co potřebujete vědět o tvářence a jak ji používat. Povíme si 3 důležité rady při aplikaci i výběru tvářenky.

Trend roku 2021/2022
S narůstajícím trendem skinimalismu se tvářenka stala nezbytnou součástí běžného líčení. Spousta žen si bronzer a „líčka“ stále zaměňuje, ale pozor, nejde o stejné produkty. Bronzer je určen k dodání kontur a opálený vzhled pokožky a tvářenku používáme zase k dosažení čerstvě vypadající a zdravé pleti. Aplikují se odlišným způsobem a hlavně na úplně jiná místa na tváři.

Lícenka, nebo v angličtině blush, se mohou aplikovat na tváře, rty, spánky, nos a oči. Jedná se o nový trend roku 2021 a 2022. Opravdu si tento produkt umíte nanést skoro na větší část obličeje, ale je třeba dávat pozor, abyste to nepřehnali. Všeho moc škodí.

1) Konzistence
Na trhu naleznete několik typů tvářenek. Kdysi byly nejrozšířenější hlavně pudrové produkty, ale dnes se do popředí dostaly spíše krémové konzistence, dokonce až tekuté, které se krásně roztírají a zanechávají glowy efekt na vaší pleti. Pokud jste dosud „líčka“ nepouživali, je čas začít a zkusit tento malý zázrak. Můžete místo líčenky zkusit i lesk či rtěnku na rty.

2) Způsob aplikace
Lze je aplikovat různými způsoby. Můžete je klidně nanášet i rukama, kdy krémový produkt na rukou roztaje, a tak se s ním bude na pleti lépe pracovat. Na pudrové produkty je nejlepší použít štětec, na tekuté ideální beauty blender nebo také štětec. U všech způsobů aplikace si na konci líčení vezměte beauty blender a zapracujte všechny vrstvy dohromady i spolu s tvářenkou.

3) Odstín
Důležitým apektem při nanášení tvářenky, je také výběr správného odstínu. Existují tvářenky více do růžova, které sluší spíše ženám se světlou pokožkou a růžovým podtónem pleti, oranžové zase perfektně sednou na hnědší pokožku a jsou ideální pro dámy s oranžovým podtónem. Třeba jen zkusit a uvidíte, ve kterém odstínu se budete cítit nejlépe.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram